GENÇ YETENEK PROGRAMLARI

İKSİR Genç Yetenek Geliştirme Programı

Hayatı iyileştirmek ve sihirli dönüşümler yaratmak, yeni şeyler denemeyi, cesaret, tutku ve sorumlulukla her gün öğrenmeyi gerektirir. İKSİR Genç Yetenek Geliştirme Programı, Satın Alma, Strateji, İş Geliştirme, Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri, Ruhsatlandırma, İnsan Kaynakları gibi merkez destek fonksiyonlarında kariyer hedefi olan genç yetenekleri besleyip gelişim sağlamayı, katılımcıların kariyerlerine yön verecek bir deneyim yaşatmayı ve sonunda iş fırsatı sunmayı hedefler.

Üniversiteden son iki yılda mezun olmuş adaylar ve yüksek lisansına devam eden öğrencilere sunduğumuz 6 aylık bir işbaşı geliştirme programıdır. Programda katılımcılarımız haftada en az 3 günü bizimle geçirirken, zengin bir deneyim kazanır. Program boyunca katılımcılarımıza özel bir gelişim programıyla birlikte takip ve geri bildirim fırsatları sunulmaktadır. Çalışma dönemimiz sonucunda karşılıklı olarak devam etme kararı aldığımız katılımcılarımıza, hızla büyüyen Abdi İbrahim içerisinde kadrolu iş fırsatları sunulur. Programa başvurular her sene mart-nisan aylarında kariyer portalları Kariyer.net ve LinkedIn üzerinden alınır.

Path for Marketing Talent: Ürün Müdürü Yetiştirme Adayı Programı

Asistan Ürün Müdürü Adayı Yetiştirme Programı, pazarlama bakış açısına sahip ve stratejik düşünebilen, yenilikçi ve yaratıcı pazarlama profesyonelleri yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Asistan Ürün Müdürü Adayı Yetiştirme Programı, lisans eğitimini tamamlamış, iyi derecede İngilizce bilgisine sahip ve pazarlama alanında bir kariyer hedefleyen genç yeteneklere yönelik bir programdır.

Seçme ve değerlendirme sürecinde başarılı olan adaylar ilaç sektörünün dinamikleri gereği sahada ve pazarlamada deneyimleyerek öğrenecekleri bir yetiştirme programına dahil olurlar. Asistan Ürün Müdürü Adayı olmak üzere başvuru yapan adaylar aşamalı olarak Dijital Değerlendirme Uygulamaları, Değerlendirme Merkezi Uygulamaları ve İngilizce Yeterlilik Sınavı’na davet edilirler. Değerlendirme Merkezi uygulaması Asistan Ürün Müdürü Adayı'nın sahip olması gereken, Müşteri Odaklılık, Yenilikçilik, Sunum Becerisi gibi yetkinliklerin değerlendirildiği grup çalışması ve bireysel çalışmalardan oluşur. Tüm bu aşamalarda başarılı olan adaylar, Asistan Ürün Müdürü Adayı pozisyonuna yönelik hazırlanan Temel Eğitim Programı’na dahil olurlar. Eğitim sürecini başarıyla tamamlayanlar ise yaklaşık 1 yıl süreyle Asistan Ürün Müdürü Adayı olarak rotasyon kapsamında pazarlama ve sahada görev alırlar. Bu sürecin sonunda, kendilerine verilen konuda bir proje hazırlar ve yöneticilere proje sunumu gerçekleştirirler. Proje sunumu sonucunda, adaylar Asistan Ürün Müdürü olarak atanırlar.

CAREer Factory: Üretim Uzmanı Yetiştirme Programı

Kariyerine sektöründe lider bir şirkette başlamak ve geleceğin liderlerinin yetiştiği gelişim yolculuğuna katılmak isteyen yeni mezun yetenekler için 2019 yılında CAREer Factory Genç Yetenek Geliştirme Programı’nı hayata geçirdik.

Makine Mühendisliği, Kimya, Kimya Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Eczacılık mezunları için hayata geçirdiğimiz program; 6 ay süren gelişim ve oryantasyon sürecini takiben Esenyurt Üretim Tesisimizde yer alan Üretim Operasyonları, Lojistik Hizmetler ve Üretim Planlama, Operasyonel Mükemmelliyetçilik, Kalifikasyon gibi farklı bölümlerde, kadro ihtiyacına bağlı olarak görev alınacak yapılandırılmış bir üretim kariyeri sunar. Programa başvurular kariyer portallarımız Kariyer.net ve Linkedin üzerinden alınır.

Tıbbi Tanıtım Temsilcisi Yetiştirme Programı

Abdi İbrahim olarak ilaç sektörüne yeni yetenekler kazandırmayı amaçladığımız Türkiye’nin neredeyse her ilinden işe alım gerçekleştirdiğimiz süreçlerimizden biri de Tıbbi Tanıtım Temsilcisi Yetiştirme Programı’dır.

Tıbbi Tanıtım Temsilcisi Yetiştirme Programı, Abdi İbrahim’in uzun yıllara dayalı sektör deneyimi ve bilgi birikimini genç nesillere aktarmayı ve sektöre genç, dinamik ve yeni yetenekler kazandırmayı hedefleyen, seçme, yerleştirme ve eğitim aşamalarından oluşan bir yetenek programıdır.

Bu program kapsamında, üniversite eğitimini tamamlamış, ilaç sektöründe deneyimi bulunmayan ve kariyerine Tıbbi Tanıtım Temsilcisi olarak adım atmak isteyen genç yetenekler için çok aşamalı bir seçme ve değerlendirme süreci tanımlanmıştır. Bu süreç kapsamında adaylar öncelikle çeşitli kariyer portalları üzerinden yayınlanan Tıbbi Tanıtım Temsilcisi ilanına başvurularını gerçekleştirirler. Tüm başvurular incelenir ve pozisyonun temel kriterlerine uygun bulunan adaylar Dijital Değerlendirme Uygulamaları’na davet edilir. Dijital uygulamalarda başarılı olan adaylar ise yaklaşık yarım gün süren, grup çalışması ve bireysel çalışmalardan oluşan Değerlendirme Merkezi uygulamalarında Tıbbi Tanıtım Temsilcisi pozisyonunun gerektirdiği yetkinlikler çerçevesinde bir değerlendirme aşamasından geçerler. Bu aşamaları başarıyla tamamlayan adaylar sürüş testine girerek sürüş becerileri değerlendirilir. Değerlendirme sürecini başarılı olarak tamamlayan adaylar, dijital ve sınıf içi gibi karma yöntemleri içeren mesleki eğitim programlarına dahil olmak üzere Abdi İbrahim Temel Eğitim programına davet edilir.