ÖDÜLLER
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2012
2011
2010
2006

2021 Ödülleri

 • Brandon Hall Mükemmellik Ödülleri

  Abdi İbrahim olarak, yetenekleri iş sürecine hazırlama alanında yürüttüğümüz Oryantasyon Programımız ile Excellence in Talent Acquisition - Best Onboarding kategorisinde altın ödüle layık görüldük.

 • Brandon Hall Mükemmellik Ödülleri

  Medikal Ürün Eğitimlerinin Dijitalleştirilmesi Projemiz ile Excellence in Learning - Best Use of Blended Learning kategorisinde gümüş ödüle layık görüldük.

 • Brandon Hall Mükemmellik Ödülleri

  Tıbbi tanıtım temsilcileri için işe alım öncesinde uygulanan ve karma öğrenme modeli ile desteklenerek hazırlanan dijital tabanlı Onboarding Programımızla Excellence in Sales Performance - Best Sales Onboarding kategorisinde bronz ödül kazandık.

 • Brandon Hall Mükemmellik Ödülleri

  Tasarım odaklı düşünme yaklaşımını temel alarak oluşturulan ve inovasyon kültürünün yayılmasını destekleyen Eğitim ve Danışmanlık Projesi ile Excellence in Future of Work kategorisinde Best Program for Upskilling Employees ödülüne layık görüldük.

 • Stevie Uluslararası İş Ödülleri

  Dünyanın dört bir yanından önde gelen şirketlerin farklı alanlardaki projeleriyle aday oldukları Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde "Yılın Yönetim Kurulu Başkanı (Chairman of the Board of Directors)" kategorisinde Yönetim Kurulu Başkanımız Nezih Barut bronz ödüle layık görüldü.

 • Stevie Uluslararası İş Ödülleri

  Pandemi döneminde herkesin ihtiyaç duyduğu güncel ve kanıta dayalı medikal bilgilerin paylaşıldığı "Viral Gündem” iletişim çalışmamızla Yılın İletişim/Halka İlişkiler Kampanyası kategorisinde "COVID-19 Bağlantılı Bilgilendirme (COVID-19 Response Categories)" dalında bronz ödül aldık.

 • Social Media Awards Turkey

  BoomSonar’ın “Sosyal Medya Marka Endeksi” kapsamında veri analizlerinde yüksek performans gösteren başarılı şirketleri ödüllendirdiği yarışmada Abdi İbrahim olarak ilaç kategorisinde altın ödüle layık görüldük.

 • İhracatın Yıldızları Ödülü

  Abdi İbrahim olarak, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) düzenlediği 2020 İKMİB İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde İlaç Kategorisi’nde ödül almaya hak kazandık.

 • 19. Altın Pusula Ödülleri

  2017-18 Sürdürülebilirlik Raporumuz ile Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TUHİD) tarafından bu yıl 19.’su düzenlenen Altın Pusula Ödülleri’nde Kurumsal Raporlar kategorisinde ödüle layık görüldük.

 • The One Awards

  Abdi İbrahim olarak Marketing Türkiye tarafından yedincisi gerçekleştirilen The ONE Awards 2020’de halkın oylarıyla ilaç sektöründe “Yılın En İtibarlısı” ödülüne layık görüldük.

 • IDC CIO Awards 2021

  International Data Corporation (IDC) tarafından her yıl düzenlenen IDC CIO Awards Ödülleri’nde Future of Work kategorisinde “Satın Alma Süreçlerinin Robotik Süreç Otomasyonu ile Dijitalleşmesi” projesi ile ikincilik ödülü almaya hak kazandık.

2020 Ödülleri

 • Yetenek Radarı

  Fast Company Türkiye dergisi tarafından düzenlenen, Türkiye'nin En İnovatif 50 Şirkeyi araştırmasında Yetenek Radarı işe alım sistemi ile yer aldık.

 • İlaç Kimyası Kongresi Ar-Ge Ödülü

  8. Uluslararası İlaç Kimyası Kongresi Ar-Ge Ödülleri kapsamında “En çok marka başvurusu yapan ilaç firması” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldük.

 • En Güvenilir İlaç Şirketi

  Trust Awards “En Güvenilir İlaç Şirketi” kategorisinde Abdi İbrahim olarak Birincilik Ödülü’ne layık görüldük.

 • Stevie Ödülleri

  İnsan Kaynakları Departmanımız tarafından yürütülen “Bölge Müdürü Seçim Süreci” ile Kariyer Yönetimi Başarısı kategorisinde ve Millenials Komitemiz, İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim ekiplerimiz liderliğinde hayata geçirilen “Evine Sağlık” iç iletişim projemizle Pandemi Döneminde En Yenilikçi İK Teknolojisi Kullanımı-Avrupa kategorisinde Altın Stevie Ödüllerine layık görüldük.

 • Social Media Awards Turkey

  BoomSonar’ın "Sosyal Medya Marka Endeksi” kapsamında veri analizlerinde yüksek performans gösteren başarılı şirketleri ödüllendirdiği yarışmada Abdi İbrahim olarak ilaç kategorisinde altın ödüle layık görüldük.

 • TİSK Ortak Yarınlar Ödülü

  COVID-19 ile Mücadeleye Katkı Kampanyamız, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından düzenlenen Türkiye’nin sosyal sorumluluk alanında COVID-19’la mücadeleye özel ilk ödül programı olan Ortak Yarınlar Ödülleri’nde “Topluma Destek Ödülü”ne layık görüldük.

 • 12. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülü

  Türkiye Sosyal Sorumluluk Derneği’nin düzenlediği 12. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri’nde COVID-19 ile Mücadeleye Katkı Kampanyamız ile “Platin Ödülü”ne layık görüldük.

 • İstanbul Marketing Awards

  Abdi İbrahim MSS ekibimiz, PediatrikPsikiyatri web sitesi ve mentorship projesiyle İstanbul Marketing summit tarafından düzenlenen İstanbul Marketing Awards’ta Mention ödülü kazandı.

 • IAmChamPion Ödülü

  Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye) tarafından düzenlenen Türk-Amerikan İş Dünyası Ödülleri’nde (I AmChamPion Awards) “Kadın Yönetici İstihdamı Ödülü”ne layık görüldük.

 • Platin global 100 Ödülleri

  Abdi İbrahim olarak, Platin Dergisi  ve IPSOS tarafından düzenlenen Platin Global 100 Ödülleri kapsamında dijital yönetim vizyonumuz ile bir kez daha ödüle layık görüldük.

2019 Ödülleri

 • En Gözde Şirketler Ödülleri

  Employer Brand Summit 2019 kapsamında düzenlenen "En Gözde Şirketler Ödülleri"nde ilaç sektöründe ikincilik ödülünün sahibi olduk.

 • Social Media Awards Turkey

  BoomSonar’ın "Sosyal Medya Marka Endeksi” kapsamında veri analizlerinde yüksek performans gösteren başarılı şirketleri ödüllendirdiği yarışmada Abdi İbrahim olarak ilaç kategorisinde altın ödüle layık görüldük.

 • Teknoloji ve Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödülü

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 7.’si düzenlenen Teknoloji ve Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödülleri’nde Esenyurt Üretim Kompleksimizde bulunan Ar-Ge merkezimiz ile ödüle layık görüldük.

2018 Ödülleri

 • İnsana Değerde Liderlik Ödülü

  PERYÖN tarafından verilen İnsana Değerde Liderlik Ödülleri’nde Birincilik Ödülü’ne layık görüldük.

 • Doctorclub Ödülleri

  Sağlık profesyonelleri tarafından düzenlenen Doktorclub Ödülleri’nde 'Akılcı İlaç Kullanımı' kampanyamız ile yılın sosyal sorumluluk projesi kategorisinde ödül aldık.

 • Altın Havan

  Abdi İbrahim'in 2018 yılı Mayıs ayında açılışını gerçekleştirdiği, Türkiye’nin en büyük biyoteknolojik ilaç üretim tesisi AbdiBio, Eczacı Dergisi tarafından düzenlenen Altın Havan Ödülleri’nde ‘Biyoteknoloji Yatırımı’ ödülüne layık görüldü. 

2017 Ödülleri

 • Social Media Awards Turkey

  Türkiye’nin en kapsamlı ilk sosyal medya yarışması “Social Media Awards Turkey”de, “Sosyal Sorumluluk İletişimi” kategorisinde sedef hastalığına dikkat çektiğimiz projemiz ‘Ceren’in Hikayesi’ ile Bronz Ödül’ün sahibi olduk.

 • SAP Forum

  SAP Forum’da SAP APO Talep Planlama Projesi ile “Yılın Tedarik Zinciri” ödülünü almaya hak kazandık.

2016 Ödülleri

 • Nicholas Hall & Company Ödülü

  OTC pazarında trendleri belirleyen ve büyük şirketlere sunduğu datalarla stratejilerine yön veren dünyanın prestijli kuruluşlarından Nicholas Hall’un, her yıl dünya OTC otoritelerinin oyları ile seçtiği Nicholas Hall Awards’ta Ellaone’a, "Yılın En İnovatif Yeni Ürünü Ödülü" verildi.

 • Altın Baykuş Ödülü

  Abdi İbrahim olarak İlaç Sağlık Ürünleri Bölümümüzün, ertesi gün hapı için Habitus Research firmasıyla yürüttüğü etnografik pazar araştırması ile Türkiye Araştırmacılar Derneği tarafından düzenlenen Baykuş Ödülleri'nde ‘İçgörülü Baykuş’ kategorisinde "Altın Ödül"e layık görüldük.

 • Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülü

  Edirne Darüşşifâsı’nı İyileştirme Projesi ile Türkiye’deki iletişim ve halkla ilişkiler sektörünün önde gelen programı olan Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde "Jüri Özel Ödülü"nü almaya hak kazandık.

 • Altın Havan Ödülü

  Edirne Darüşşifâsı’nı İyileştirme Projesi ile Eczacı Dergisi tarafından düzenlenen Altın Havan Ödülleri’nde "Sosyal Sorumluluk Ödülü"nün sahibi olduk.

 • Kristal Ağaç Ödülü

  Biyoteknolojik ilaç üretim tesisi AbdiBio ile, ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenen 6. Kristal Ağaç Ödülleri’nde, Ar-Ge Sektöründe "Yılın Girişimi Ödülü"ne layık görüldük.

 • ACE OF M.I.C.E Ödülü

  Abdi İbrahim Otsuka’nın “Görmezden Gelmeyelim-Tarih Öncesinden Günümüze Şizofreni Serüveni Sergisi” projesi ile Türkiye’nin en prestijli Kongre, Toplantı ve Etkinlik ödülü ACE OF M.I.C.E‘da; “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü"ne layık görüldük.

 • SAP Kalite Ödülü

  Global Satın Alma ve Tedarik Yönetimi Direktörlüğümüzün tasarladığı, Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Müdürlüğümüzün desteği ile hayata geçirdiğimiz SRM ve SLC Projelerimiz ile, iş ve teknoloji dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan SAP Kalite Ödülleri'nde, 'İş Dönüşümü' kategorisinde "Gümüş Ödül" almaya hak kazandık.

 • ÇEVKO Vakfı Yeşil Nokta Sanayi Ödülü

  ÇEVKO Vakfı tarafından düzenlenen Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri Yarışması’nda, 'Atık Yönetimi ve Uygulamaları' kategorisinde “Doğayı İyileştiren Atık Yönetim Sistemi ve Uygulamaları” projesi ile "Yeşil Nokta Sanayi Ödülü"nün sahibi olan ilk ve tek ilaç firması olduk.

 • Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri

  Edirne Darüşşifâsı’nı İyileştirme Projesi ile JCI ve International Corporate Social Responsibility Awards’tan "Sosyal Sorumluluk Ödülü"nü almaya hak kazandık.

 • Mercury Mükemmellik Ödülü

  Edirne Darüşşifâsı’nı İyileştirme Projesi ile Mercury Mükemmellik Ödülleri’nde 'Medya İlişkileri' kategorisinde "Bronz Ödül"e layık görüldük.

 • Mediacat Felis Ödülü

  "Görmezden Gelmeyelim" sergimize Felis Ödülleri’nden 'En İyi WOM Projesi', 'En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kampanyası' ve 'En İyi Etkinlik Yönetimi' kategorilerinde 3 "Başarı Ödülü" ve Muconex C öksürük kampanya filmine Felis Ödülleri’nden 'Sağlık İletişimi Bölümü En İyi Ürün Lansman / Re-lansman Kampanyası' kategorisinde "Başarı Ödülü" takdim edildi.

 • Stevie Awards Uluslararası İş Ödülü

  Edirne Darüşşifâsı’nı İyileştirme Projemiz ile Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde ‘Yılın Sosyal Sorumluluk Programı’ ve ‘Medya İlişkileri – Yılın İletişim/Halkla İlişkiler Kampanyası’ kategorilerinde iki "Bronz Ödül"e layık görüldük.

2015 Ödülleri

 • Kimyanın Yıldızları Ödülü

  İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Kimyanın Yıldızları Ödülleri’nde Eczacılık Ürünleri İhracatı 9.’su olarak ödüle layık görüldük.

2013 Ödülleri

 • Felis Ödülü

  MediaCat Felis Ödülleri'nde, Bruno, Serum Fizyolojik ile 'Kozmetik, Kişisel Bakım Sağlık Ürünleri' dalında 'Yaratıcılık' kategorisinde ödüle layık görüldük.

 • Nicholas Hall Ödülü

  OTC pazarında trendleri belirleyen ve büyük şirketlere sunduğu datalarla stratejilerine yön veren dünyanın prestijli kuruluşlarından Nicholas Hall’un, her yıl dünya OTC otoritelerinin oyları ile seçtiği Nicholas Hall Awards’ta Bruno markamız ile yarışarak iki büyük ödülün sahibi olduk. Abdi İbrahim, Bruno ile “Worldwide Marketing Award” ve “Creative Award” ödüllerini kazanan ilk Türk şirketi oldu.

 • Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülü

  "Akılcı İlaç Kullanımı Projesi" ile 'Sağlık' kategorisinde "Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü"nü, "Van Gogh Alive Digital Sanat Sergisi" ile 'Kültür & Sanat' kategorisinde "Sponsorluk İletişimi Ödülü"nü almaya hak kazandık.

 • Altın Havan Ödülü

  Vitamin, mineral, omega-3, gıda takviyeleri alanında ilk destek ürünleri markamız olan YouPlus, Altın Havan Ödülleri’nde 'İlaç Dışı Ürün' kategorisinde, “Altın Havan Ödülü'"nü almaya hak kazandı.

 • Kristal Elma Ödülleri

  'Sağlık' kategorisinde Film/TV, Sinema ve Dijital dalında "Kristal Elma Ödülü"nü almaya hak kazandık.

 • ESQR's Quality Achievements Award

  Ar-Ge, üretim ve lojistikte dünya standartlarındaki tesislerinde hizmet veren Abdi İbrahim, ESQR (European Society for Quality Research- Switzerland) tarafından kalite kültürünün yerleşmesi için gösterdiği çaba ve kalite yönetimi adına sağladığı katkılar vesilesiyle “European Quality Achievement - Avrupa Kalite Başarı Ödülü"ne layık görüldü.

 • Effie Awards

  Abdi İbrahim’in köklü uzmanlık ve deneyimi ışığında 'Sağlık Ürünleri' kategorisinde yarattığı Bruno markası, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin; Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenlediği 2013 Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda 'Kozmetik-Kişisel Bakım' kategorisinde “Gümüş Effie Ödülü”ne layık görüldü.

 • Çevreci Tesis Ödülü

  Yürüttüğü tüm faaliyetlerinde çevreye olan duyarlılığını ön planda tutan Abdi İbrahim olarak, Türkiye’de yaşanabilir ve sağlıklı kentler oluşturmayı hedefleyen Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından “Çevreci Tesis Ödülü”ne layık görüldük.

 • Farmaskop Ödülü

  Sağlık iletişiminin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 2008 yılından bu yana düzenlenen Farmaskop Ulusal Sağlık İletişimi Ödülleri'nde; YouPlus, Bruno ve Van Gogh Alive Dijital Sergisi ile yedi ödül birden aldık.

 • Kocaeli Sanayi Odası Çevre Ödülü

  Kocaeli Sanayi Odası’nın düzenlediği Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri’nde 'Büyük İşletme' dalında “Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldük.

2012 Ödülleri

 • Altın Havan Ödülü

  "Akılcı İlaç Kullanımı Kampanyası" ile "Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü"nü almaya hak kazandık.

 • The Golden Europe Award For Quality & Commercial Prestige

  OMAC tarafından “Kalite ve Ticari Prestij Avrupa Altın Ödülü”ne layık görüldük.

 • International Award For Excellence and Business Prestige Award

  BID tarafından 'Toplam Kalite Yönetimi' dalında "Altın Ödül"e ve OMAC (Otherways Management Association Club) tarafından "Altın Avrupa Kalite ve Ticari Prestij Ödülü"ne layık görüldük.

2011 Ödülleri

 • Altın Havan Ödülü

  İlaç sektörünün en prestijli ödüllerinden "Altın Havan Ödülü‘nü 'Sanayi Ar-Ge' dalında Abdi İbrahim Ar-Ge Merkezimiz aldı.

2010 Ödülleri

 • İhracatın Yıldızları Ödülü

  Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin önderliğinde Dünya Gazetesi tarafından organize edilen İhracatın Yıldızları Yarışması’nda “Kararlı Ar-Ge Ödülü”ne layık görüldük.

2006 Ödülleri

 • Sanayide Enerji Verimliliği Proje Ödülleri

  'Enerji Verimli Endüstriyel Tesis' kategorisinde "Birincilik Ödülü"ne, 'En Başarılı Enerji Verimliliği Uygulama' kategorisinde "Üçüncülük Ödülü"ne layık görüldük.