Tüm ilerlememizi paydaşlarımızın dikkatine sunuyoruz

RAPORLARIMIZ

Abdi İbrahim olarak kurumsal vatandaş kimliğimiz, sektörel misyonumuz, toplumsal önceliklerimiz, evrensel ilke ve hassasiyetlerimiz ile tüm faaliyetlerimizdeki gelişim süreçlerimizi ve elde ettiğimiz sonuçları, uluslararası inisiyatiflerin kriterleri doğrultusunda her yıl hazırladığımız raporlarda kamuoyu ile paylaşmaya büyük özen gösteriyoruz.

GEÇMİŞTEN GELECEĞE İYİLEŞTİRME YOLCULUĞU

1 Ocak 2019 ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan 5. Sürdürülebilirlik Raporumuzu paydaşlarımızın dikkatine sunmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Abdi İbrahim olarak 5. Sürdürülebilirlik Raporlaması döneminde de GRI, UNGC, WEPs ve UNGC CEO Water Mandate raporlama gerekliliklerinin önemlilik ve paydaş katılımı ilkeleri ışığında, iç ve dış paydaşlarımızla sistematik ve kapsamlı projelerimize devam ettik. Raporlama çalışmamızın uygulama düzeyi ve kapsamını gelecek dönemde de sürdürmeyi hedefliyoruz.

5. Sürdürülebilirlik Raporumuzu içerik olarak daha da geliştirirken görsel anlamda da farklı bir noktaya taşıdık. Raporumuzu kolaj sanatçısı Selman Hoşgör’ün tasarım vizyonu ile birleştirerek rapor kapağımız ve seperatör sayfalarımızda Hoşgör’ün tasarladığı illüstrasyonlara yer verdik.

Abdi İbrahim’in ruhunu yansıtan, huzurlu, pozitif ve iyileştiren enerjiye sahip posterler tasarlamayı amaçladığını belirten Hoşgör’ün, 10 tema çerçevesinde şekillendirdiği illüstrasyonları Abdi İbrahim’in “Geçmişten Geleceğe İyileştirme Yolculuğu”nu gözler önüne seriyor.

“Abdi İbrahim’in geçmişinden aldığı güçle geleceği iyileştirme tutkusu, yeni molekül keşfetme yolundaki çalışmaları, biyoteknolojideki atılımları, inovasyona ve çevreye verdiği değer, uluslararası güçlü bir marka olma yolundaki hedefi, yönetimde yer alan ve Abdi İbrahim’in bugünlere gelmesinde kilit rol üstlenen kadınların önemi, sanatla iç içe olan yapısı” bu özel tasarımlarda hayat buluyor.

Bu illüstrasyonları anime ederek yer verdiğimiz web sayfamızın sürdürülebilirlik bölümünde de keyifli bir dinamizm sunuyoruz.

Selman Hoşgör’ün Gözünden…

Abdi İbrahim ile işbirliğimiz beni pek çok farklı açıdan tatmin etti. Her şeyden önce özellikle de günümüz koşullarını düşününce bilimin iyileştirici gücünün ne demek olduğu ve önemi konusunda hepimiz daha bilinçliyiz. Abdi İbrahim’in de sektörün önde gelen şirketi olarak bu değere yoğunlaşması ve bunu çeşitli alt başlıklarda sürdürülebilir hedef haline getirmesi bana göre çok kıymetliydi. Bir diğer önemli motivasyon ise köklü bir geçmişe sahip olmasıydı. Eski değil de köklü dememin nedeni aslında tam olarak burada gizli. Çünkü geçmiş değerlerinizi günün ihtiyaçları ile bağlayamadığınız takdirde eski kalırsınız. Ama ben inovasyonu odağına alan ve kendi değerlerini iş yapış şekline uyarlama gayretinde olan köklü bir şirket gördüm karşımda. Son olarak ise belki de bir sanat çalışması ile kolay kolay yan yana düşünemeyeceğimiz bir sektörde olmasına rağmen yeniliğe olan isteği hissetmem benim için çok çok değerli oldu. Bu işbirliği için kendi adıma tekrar teşekkür ederim.

Selman Hoşgör Kimdir?

İstanbul Kadir Has Üniversitesi’nde grafik tasarım eğitiminin ardından Central Saint Martins’te illüstrasyon ve tipografi eğitimi alan Selman Hoşgör, Londra’da çalışmalarını sürdüren multidisipliner bir görsel sanatçıdır. Fotoğrafları, tipografiyi ve canlı renkleri birleştiren kolajlar üreten Hoşgör; Apple, Microsoft, Pirelli, Bulgari, Longines Masters, The Hollywood Reporter, Vanity Fair, Vogue Turkey, The Guardian, The Economist ve Elle USA için kolajlar tasarlamıştır. Kişiliğini en iyi şekilde kolajlar ile ifade ettiğini keşfeden Hoşgör, kendi imaj dünyasını kullanmayı seviyor ve parlak renkler ona “o anda” ilham veren şekilde, yalnızca yaratıcı süreç sırasında ortaya çıkıyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORLARIMIZ

2019-2020

2017-2018

2015-2016

2013-2014

2011-2012

CDP RAPORU

2023

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ RAPORLARIMIZ

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

ETKİ RAPORU

2021