Değerli Paydaşlarımız,

Abdi İbrahim olarak, 1912 yılından bu yana Türk ilaç sektörüne yön veren, iyileştirme misyonuyla hareket eden bir kuruluş olmanın sorumluluğunu taşıyor, bundan gurur duyuyoruz.

Ülkemiz ve sektörümüz için öncü ve yenilikçi atılımlar gerçekleştirirken, belirlemiş olduğumuz yüksek hedeflere ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

2025 vizyonumuz doğrultusunda dünyanın en büyük 100 ilaç şirketi arasında yer alma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Abdi İbrahim’in uluslararası alanda güçlü bir oyuncu olma yolundaki girişimlerini, bunun yanı sıra Türkiye’de 2002 yılından bu yana kesintisiz sürdürdüğü liderliğini pekiştirecek tüm adımları kararlılıkla atıyoruz.

Sektörümüzün dünyada ve Türkiye’de geleceğine damga vuracağına inandığımız biyoteknoloji alanındaki yatırımımız AbdiBio'nun hayata geçmesiyle birlikte, Abdi İbrahim olarak sadece kendi iş sonuçlarımızda pozitif ilerleme beklemekle kalmıyoruz, aynı zamanda bu büyük girişimin Türk ilaç sanayisine de rehber olacağına ve büyük katkı sunacağına inanıyoruz.

Yatırımlarına başladığımız yeni üretim tesislerimizin de faaliyete geçmesiyle birlikte, 2025 hedeflerimize daha da yaklaşacak, Türk ilaç sektöründeki lider pozisyonumuzu yeni üretim alanlarıyla daha da kuvvetlendireceğiz.

Kazakistan’da bulunan tesisimizdeki üretimin her geçen gün artmasının yanı sıra Cezayir’deki üretim tesisimizin de faaliyetine başlaması ile birlikte, son yıllarda odaklandığımız yurt dışı yatırımlarımızın karşılığını da güçlü bir şekilde almaya başladık.

Bütün bu atılımları yaparken, içinde bulunduğumuz sektörde etkin bir oyuncu olmanın yolunun Ar-Ge gücünden geçtiğinin farkındayız. Cirosunun yaklaşık yüzde 5'ini ve sektör ortalamasının çok üzerinde bir payı Ar-Ge çalışmalarına ayıran şirketimiz, sektördeki nitelikli insan kaynağının oluşmasına da önemli katkılar sunuyor. 540'ı uluslararası pazarlarda olmak üzere, 4.600 çalışanımızla birlikte Abdi İbrahim çatısı altında olmaktan gurur duyuyoruz. Abdi İbrahim’i geleceğe taşıyacak en büyük sermayesi, kaliteli insan kaynağı; bu kaynakla övünüyor ve her bir Abdi İbrahimli'yi 2025 vizyonumuz doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalarda gönüllü elçiler olarak görüyoruz.

Kurumsal sosyal sorumluluk alanında da faaliyetlerini her zaman öncelikli tutan bir şirketiz. Akılcı İlaç Kullanımı Kampanyamız halen devam etmekte. Bu kampanyamız ile halkımızı bilinçli ilaç kullanımı konusunda bilgilendirmek ve yönlendirmek üzerine farkındalık yaratma çalışmalarımız sürüyor. Bunun dışında son yılların en dikkat çeken sosyal sorumluluk projelerinden biri ise Sultan II. Bayezid Edirne Dârüşşifası'nı İyileştirme projemiz oldu. Tıp tarihinin en önemli merkezlerinden biri olan Edirne Dârüşşifası'nı iyileştirme çalışmalarını çağdaş müzecilik anlayışıyla Trakya Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirdik. Müze, tıp tarihimizin bilinmeyenlerini; hikayeleştirilmiş bir kurgu ve modern bir konseptle gelecek kuşaklara aktarıyor.

108 yıllık köklü tarihinden beslenen Abdi İbrahim, sıkı sıkıya bağlı olduğu cesareti, tutkusu ve sorumluluk duygusuyla geleceğe emin adımlarla yürümeye ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam edecektir.

Saygılarımla

Süha Taşpolatoğlu
CEO
CEO_Portre
SİTE HARİTASI
GİZLİLİK BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI YAN ETKİ BİLDİR
© 2016-2019 Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Tic A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR
Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime veya eczacıya başvurunuz.
Sitemizdeki ürünler bölümü sağlık mesleği çalışanları içindir. Web Sitesi Sorumlusu: Medikal Direktör Recep Erşahin