Dr. M. Oğuzcan Bülbül

İnsan Kaynakları, Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanı

Dr. M. Oğuzcan Bülbül, 2001 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden onur derecesi ile mezun oldu. Kariyerine Rekabet Kurumu’nda başlayan ve 9 yıl boyunca önemli sorumluluklar üstlenen Dr. Bülbül, 2009 yılında Columbia Üniversitesi’nde “Uluslararası Enerji Politikaları ve Yönetimi” alanında yüksek lisans eğitimini yüksek onur derecesi ile tamamladı.

2010 yılında Anadolu Efes’te Kurumsal İlişkiler ve Rekabet Uyum Direktörü görevine başlayan Dr. Bülbül, rekabet hukuku başta olmak üzere tüm yasal uyum risklerini, iletişim faaliyetlerini ve sürdürülebilirlik stratejilerini şirket tarihinin en genç yöneticisi olarak yaklaşık dokuz yıl boyunca başarıyla yürüttü.

Ayrıca, 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde “Rekabet Cezalarının Halka Açık Şirketlerin Hisse Senedi Fiyatlarına Etkisi” tez konusu ile doktor unvanını aldı.

Dr. Bülbül, 2019 yılında Abdi İbrahim’de İcra Kurulu Genel Sekreteri ve Kurumsal İlişkiler, Sürdürülebilirlik ve İletişim Direktörü olarak başladı. Ocak 2024’ten bu yana, İcra Kurulu Üyesi ve İnsan Kaynakları, Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanı görevini yürütüyor.