ÜLKELER

image/svg+xml

Kazakistan

Abdi İbrahim, Kazakistan’ın önde gelen ilaç üreticilerinden Global Pharm’ın yüzde 60 hissesini satın alarak 2012 yılında Kazakistan’da Abdi İbrahim Global Pharm (AİGP) şirketini kurmuştur. Ülkenin en modern GMP üretim tesisi olma özelliğini taşıyan Abdi İbrahim Global Pharm, 2015 yılı sonunda yıllık 24 milyon kutu üretim kapasitesi ile faaliyete başlamıştır. Böylece ilk kez Türkiye dışında üretime başlayan Abdi İbrahim, Kazakistan’da toplam 12 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu olan tesiste başta diyabet ve antiviral ürünler olmak üzere, merkezi sinir sistemi hastalıklarının tedavisinde kullanılan ürünler ve kardiyovasküler ürünlerden oluşan yaklaşık 100 ürünü içinde barındıran geniş bir portföy ile uluslararası pazarlarda güçlü bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. AIGP genel merkezi Kazakistan’ın finans merkezi olan Almatı’da yer almaktadır ve geniş spektrumda var olan ilaç portföyünün üretim ve satışını gerçekleştirmektedir.

AIGP’nin ana hedefleri arasında, Kazakistan ilaç sektörüne katkı sunmak, yenilikçi ilaçları ülkeye kazandırmak ve çok boyutlu pazarlamanın oluşturulması yoluyla BDT ülkelerine (Bağımsız Devletler Topluluğu) ilaç ihracatında lider statüsüne ulaşmaktır.

AIGP’nin yaklaşık 100 üründen oluşan geniş portföyü ağırlıklı olarak; antibakteriyel / antiviral, kardiyoloji, dermatoloji, endokrin ve metabolizma, gastroenteroloji, nöroloji,

NSAI ve myorelaksan, solunum ve vitaminler & minerallerden oluşmaktadır.

 • Çalışan Sayısı 250
 • Ürün Sayısı 50
 • Üretim Tesisi Sayısı 1
 • Üretim Kapasitesi 24 Milyon Kutu / Yıl

AIGP Ofis

Adres: Microdistrict Koktem, 15 A, oficce 2, Almaty, Kazakhstan

Tel: +7 (7272) 324480

Fax: +7 (7272) 324481

E-mail: info@aigp.kz

AIGP Üretim Tesisi

Adres: Almaty Region, Ili district, Aschibulaksky Rural District, Village Mukhametzhan Tuymebayev, Section 282 of the Industrial Zone

Tel: +7 (7272) 324480

E-mail: info@aigp.kz

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Azerbaycan

Azerbaycan’da 2004 yılından itibaren; Ganjha, Salian, Barda, Shumgaid ve merkez Bakü olmak üzere 5 farklı bölgede yerleşik ekiple satış ve pazarlama faaliyetleri yürütülmektedir.

Azerbaycan’da kardiyoloji, dermatoloji, nöroloji ve solunum alanlarında çalışmalarına devam eden Abdi İbrahim’in İstanbul’daki üretim kompleksinde ürettiği ürünler Azerbaycan’daki hastalara ulaştırılmaktadır.

 • Çalışan Sayısı 21
 • Ürün Sayısı 52

Abdi İbrahim Temsilcilik Ofisi – Azerbaycan

Adres: Globus Plaza, 16th floor, 609 C. Cabbarli street, Baku AZ1065 - Azerbaijan

Tel: +7 (7272) 324480

E-mail: info@abdiibrahim.com.tr

Arnavutluk

Abdi İbrahim, 2010 yılında Arnavutluk’ta distribütör iş ortakları ile operasyonlarına başlamış ve Balkanlar bölgesi genişleme projesi kapsamında, 2021 yılında kendi satış ve pazarlama organizasyonu ile çalışmalarını sürdürmüştür. Uluslararası standartlara göre üretilen etkin ve yüksek nitelikte ürünlerin tümü İstanbul’daki üretim kompleksimizde üretilerek Arnavutluk'a ulaştırılmaktadır.

Arnavutluk'ta ilaç portföyümüz solunum, merkezi sinir sistemi, ağrı, tüketici sağlığı ve diğer özel alanlara odaklanmıştır.

 • Çalışan Sayısı 24
 • Ürün Sayısı 62

OFFICE TIRANA

Adres: Rruga ISMAIL QEMALI, 12/1, Tirana/Albania

Tel: +355 69 70 70 555

Bosna Hersek

Abdi İbrahim 2015 yılında Bosna Hersek’te kendi satış ve pazarlama organizasyonu ile operasyona başlamıştır. Ürünlerin tümü İstanbul’daki üretim kompleksimizde üretilerek Bosna Hersek’e ulaştırılmaktadır. Ürün portföyü başlıca ağrı, merkezi sinir sistemi ve solunum alanlarını kapsamaktadır.

 • Çalışan Sayısı 15
 • Ürün Sayısı 34

Abdi İbrahim Temsilcilik Ofisi – Bosna Hersek

Adres: Tesanjska 24A Avaz Twist Tower 71000 Sarajevo Bosna i Hercegivina

Tel: +387 33 550 200

Cezayir

Abdi İbrahim, 2014 yılında Remede Pharma ile ortaklığa imza atarak Cezayir’de Abdi İbrahim Remede Pharma’yı kurmuştur. Aynı yıl ülkedeki ilaç sektörünün en modern fabrika yatırımına başlanmıştır. Abdi İbrahim Remede Pharma 2017’de yılda 51 milyon kutu üretim kapasitesiyle faaliyete geçmiştir. Abdi İbrahim uluslararası güçlü bir marka olma yolunda gerçekleştirdiği uluslararası ortaklıklar kapsamında Remede Pharma ile güçlerini birleştirerek geniş bir tedavi alanını kapsayan ürünlerin üretim ve pazarlamasını yapmaktadır.

Abdi İbrahim Remede Pharma’nın ürün portföyünü kanser ve diyabet ilaçları, antipsikotikler, antidepresanlar, üroloji ürünleri, demir ürünleri ve solunum ürünleri oluşturmaktadır.

 • Çalışan Sayısı 300'den fazla
 • Ürün Sayısı 35
 • Üretim Tesisi Sayısı 1
 • Üretim Kapasitesi 51 Milyon Kutu / Yıl

AIRP Ofis

Adres: Lot N°2, Route de Douéra Baba Hassen 42370 Algiers, Algeria

Tel: +213 560 031 178

AIRP Üretim Tesisi

Adres: Groupe Proprietere N°146 Lot 02, Rahmania, Algiers

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Gürcistan

2007 yılında açılan Gürcistan temsilcilik ofisi Kutaisi ve Tbilisi çevre bölgeleri dahil olmak üzere 2 farklı bölgede yerleşik ekiplerle satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir.

Abdi İbrahim Gürcistan’da psikiyatri, kardiyoloji, nöroloji ve solunum alanlarında faaliyet göstermektedir. Ürünlerin tümü İstanbul’daki üretim kompleksimizde üretilerek Gürcistan’a ulaştırılmaktadır.

 • Çalışan Sayısı 16
 • Ürün Sayısı 62

Abdi İbrahim Temsilcilik Ofisi – Gürcistan

Adres: 71 Vazha-Pshavela Ave., Block 2, Floor 4, Office 22, Tbilisi 0186, Georgia

Tel: +995 (32) 220 2328

E-Mail:info@abdiibrahim.com.tr

Tunus

Abdi İbrahim Tunus’ta 2011 yılında operasyona başlamıştır. Kendi satış pazarlama ekibi ile faaliyet göstermektedir. Ürünlerin tümü İstanbul’daki üretim kompleksimizde üretilerek Tunus'a ulaştırılmaktadır.

Tunus’taki ürün portföyümüz merkezi sinir sitemi ve solunum alanlarına odaklanmıştır.

 • Çalışan Sayısı 11
 • Ürün Sayısı 4

Medicis Information Medicale

Adres: 25 Rue 8603 Zone Industrielle Charguia I - 2035 Tunis - Tunisia

Tel:+216 71 809 320
+216 98 821 210

Irak

Abdi İbrahim, 2011 yılında Irak’ta kendi satış ve pazarlama organizasyonu ile operasyona başlamıştır. Abdi İbrahim’in Irak’taki ürün portföyü kardiyoloji, solunum ve merkezi sinir sistemi, OTC ve hepatoloji alanlarındaki ürünlerden oluşmaktadır.

Ürünlerin tümü İstanbul’daki üretim kompleksimizde üretilerek Irak’a ulaştırılmaktadır.

 • Çalışan Sayısı 65
 • Ürün Sayısı 23

Alaq Almamorah Scientific Bureau

Adres: Al Wehda District, A.904 – St. 32 – H.3 PO Box 3161 Baghdad – Iraq

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Almanya

Abdi İbrahim, 2021 yılında Almanya’ nın Heppenheim şehrinde Abdi Farma Almanya şirketini kurmuştur ve 2022’de kendi organizasyonu ile operasyona başlamıştır.

Ürünlerin tümü İstanbul’daki Avrupa-GMP onaylı üretim komplesimizde üretilip, Avrupa’da bulunan anlaşmalı kalite/kontrol ve analiz laboratuarlarında test edildikten sonra Almanya’ya ulaştırılmaktadır.

Abdi Farma Almanya’nın ürün portföyünü merkezi sinir sistemi, kardiyoloji, üroloji, demir ve solunum ürünleri oluşturmaktadır.

 • Çalışan Sayısı 5
 • Ürün Sayısı 45

Abdi Farma GMBH Ofis

Adres: Donnersbergstraße 4, 64646 Heppenheim (Bergstraße)

Tel: +49 6252 9428256

Fax: +49 (0) 6252 9428257

E-Mail:info@abdifarma.com

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

İtalya

Abdi İbrahim, 2022 yılında İtalya’ nın Milano şehrinde Abdi Farma İtalya şirketini kurmuştur ve 2023’te operasyona başlayacaktır.

Ürünlerin tümü İstanbul’daki Avrupa-GMP onaylı üretim komplesimizde üretilip, Avrupa’da bulunan anlaşmalı kalite/kontrol ve analiz laboratuarlarında test edildikten sonra İtalya’ya ulaştırılmaktadır.

Abdi Farma Italya’nın ürün portföyünü merkezi sinir sistemi, kardiyoloji, üroloji, demir ve solunum ürünleri oluşturacaktır.

Abdi Farma SRL Ofis

Adres: Milano via Vittor Pisani 20 Cap 20124

E-Mail:info@abdifarma.com

Suudi Arabistan

Abdi İbrahim, 2014 yılında Suudi Arabistan operasyonuna distribütörler aracılığı ile başlamış olup, uluslararası operasyonlarını genişletme politikası altında ülkede daha etkin bir rol alabilmek için, stratejisini kendi saha teşkilatı ve pazarlama ekipleri ile büyütme kararı almıştır. İki ülke arasındaki ilişkileri de göz önünde bulundurarak 2023 yılından başlayarak hem daha kapsamlı iş birlikleri hem de geniş ürün portföyü ile ve çeşitli iş modelleri üzerinde yoğunlaşarak planını uygulamaya almıştır. Ürünlerin bir kısmı yerel üretim, bir kısmı ise Türkiye’den bitmiş ürün ihracatı olacak şekilde 2025 yılına kadar 30 molekül ve yaklaşık 70 ürün ile pazarda olunması hedeflenmektedir. Abdi İbrahim adına Körfez ülkeleri projesinde başı çekecek olan Suudi Arabistan projesi, genel uluslararası pazarlarda da önde gelen ülkeler arasında yer alması beklenmektedir.

 • Çalışan Sayısı 2
 • Ürün Sayısı 18

Ofis: Riyadh

Birleşik Arap Emirlikleri (B.A.E)

Abdi İbrahim, 2015 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nde operasyonuna distribütörler aracılığı ile başlamış olup, uluslararası operasyonlarını genişletme politikası altında ülkede daha etkin bir rol alabilmek için, stratejisini kendi saha teşkilatı ve pazarlama ekipleri ile büyütme kararı almıştır. Bu bağlamda hem iş birliklerini genişletmiş, hem de 2023 yılından başlamak üzere kendi saha teşkilatını kurmuştur. Ürünlerin bir kısmı yerel üretim, bir kısmı ise Türkiye’den bitmiş ürün ihracatı olacak şekilde 2025 yılına kadar 30 molekül ve yaklaşık 70 ürün ile pazarda olunması hedeflenmektedir.

 • Çalışan Sayısı 5
 • Ürün Sayısı 20

Ofis: Dubai Healthcare City, Dubai

Kosova

Balkanlar bölgesi genişleme projesi kapsamında, Abdi İbrahim, Kosova’da 2022 yılında kendi satış ve pazarlama ekibi ile operasyona başlamıştır. Kendi satış pazarlama ekibi ile faaliyet göstermektedir. Uluslararası standartlara göre üretilen etkin ve yüksek nitelikte ürünlerin tümü İstanbul’daki üretim kompleksimizde üretilerek Kosova’ya ulaştırılmaktadır.

Kosova’daki ilaç portföyümüz solunum, merkezi sinir sistemi, ağrı, tüketici sağlığı ve diğer özel alanlara odaklanmıştır.

 • Çalışan Sayısı 6
 • Ürün Sayısı 44

Ofis: Pristina

Kuzey Makedonya

Balkanlar bölgesi genişleme projesi kapsamında, Abdi İbrahim 2022 yılında Kuzey Makedonya’da iş birliklerine başlamış olup, 2023 yılında kendi satış pazarlama ekibi ile operasyona başlayacaktır. Uluslararası standartlara göre üretilen etkin ve yüksek nitelikte ürünlerin tümü İstanbul’daki üretim kompleksimizde üretilerek Makedonya’ya ulaştırılmaktadır.

Kuzey Makedonya’daki ilaç portföyümüz solunum, merkezi sinir sistemi, ağrı, tüketici sağlığı ve diğer özel alanlara odaklanmıştır.

 • Çalışan Sayısı 6
 • Ürün Sayısı 44

Ofis: Skopje